Zlatan Ibrahimowić – Suplementacja

MENU WYMIATACZA

Zlatan Ibrahimowić – Suplementacja

Proponowane suplementy

W sklepie testosterone.pl na kod Marek otrzymacie 7% rabatu.

Nie mamy informacji na temat, jakich konkretnie suplementów używa ten wymiatacz, dlatego wybraliśmy dla Was te, które uważamy za najlepsze.

W suplementacji Zlatana widzimy bardzo podstawowe rzeczy.

Numer 1: Kofeina, Czyli poprawa czasu reakcji, redukcja zmęczenia, poprawa wydolności, wydłużenie czasu gry do wystąpienia zmęczenia.

Numer 2 – Kreatyna, Tutaj poprawa siły i masy mięśniowej. Poprawa wydolności anaerobowej, przyspieszenie regeneracji, i tutaj również ciekawostka, ponieważ kreatyna może hamować sarkopenię, która będzie następowała w wypadku operacji. Tak jak na przykład u Zlatana po rekonstrukcji ACL, to kreatyna może hamować spadek masy mięśniowej w nodze, która została unieruchomiona. Więc jakby jeden z bardzo podstawowych suplementów ergogenicznych i absolutnie must-have w każdym rodzaju wysiłku fizycznego.

Numer 3: Odżywka białkowa. No i jeżeli popatrzymy sobie na to, jak samo odżywka białkowa może wpływać na performens bądź parametry regeneracyjne sportowców, tu mamy skrócenie czasu regeneracji mięśniowej, lepsze i szybsze uzupełnienie glikogenu mięśniowego, czy poprawa siły i wytrzymałości mięśniowej. No i oczywiście jako element uzupełnienia białka per se w diecie jako głównego makroskładnika.

Numer 4 – Izotonik / elektrolity. No tutaj elementy podstawowe typu zmniejszenie ryzyka odwodnienia, poprawa wydolności fizycznej, poprawa koncentracji funkcji mózgu, również poprawa regeneracji po treningu. Są izotoniki, które również zawierają w sobie węglowodany, bo to też jest istotne. Czyli nie sam izotonik, ale również węglowodany – Poprawa wydolności fizycznej, zmniejszenie ryzyka urazów, poprawa regeneracji mięśniowej, szybsza rekuperacja węglowodanów, czyli jakby wydłużenie czasu pracy do zmęczenia i poprawa wydajności zarówno tlenowej, jak i beztlenowej.

Ostatnim elementem, który widzimy u Zlatana, jest multiwitamina. Myślę, że poniekąd w formie uzupełnienia restrykcyjnej diety, chociaż zakładając to, że raczej pracuje w schemacie zbliżonym do zera kalorycznego, aby utrzymywać masę ciała, to przy dobrze zaprojektowanym żywieniu – a zakładam, że takie ma, biorąc pod uwagę fakt, że ma wyliczone makroskładniki i podaż kaloryczną – to multiwitamina nie byłaby mu niezbędna. Bardziej pewnie jakieś targetowane niedobory, typu witamina B12, typu witamina B6. Te rzeczy, które będą istotnie wpływały na parametry wysiłkowe, czy na przykład witamina D3, chociaż żyjąc we Włoszech jest dużo szansa, że tych niedoborów nie będzie miał, aczkolwiek deficyty będą się zdarzały, czy chociażby podaż Omega 3. Więc jakby ta multiwitamina może być dobrym rozwiązaniem, a już na pewno jest łatwym rozwiązaniem, bo w jednej pigułce ma wszystko, co jest niezbędne. Natomiast realnie, ja bym celował bardziej w niedobory, które mogą występować w kontekście jego zapotrzebowania na poszczególne mikroelementy i poszczególne witaminy.

WERSJA PRO

Dostęp do
Zlatana Ibrahimovicia

( subskrypcja roczna )

97.00 PLN

Dostęp do
całego kursu

( subskrypcja roczna )

697,00 

Scroll to Top