Zlatan Ibrahimović

MENU WYMIATACZA

Zlatan Ibrahimović

PERFEKCYJNY STRZELEC

Jak być długowiecznym sportowcem?

Wiek

41 lat

Waga

95 kg

Wzrost

195 cm

Rodzaj treningu

Wytrzymałościowy / interwałowy / plyometryczny

Jednostki treningowe

8 - 12 tygodniowo

Dieta

Celowana, wysokobiałkowa

Wartość netto

190 MLN $

Info ogólne

Piłkarz
Biznesmen
1X Zdobywca Klubowych Mistrzostw Świata
1X Zdobywca Ligi Europejskiej
1X Zdobywca Superpucharu UEFA
1X FIFA PUSKÁS AWARD
5X Mistrz Włoch
4X Mistrz Francji
1X Mistrz Hiszpanii

Ze świata celebrytów i biznesu przenosimy się do Włoch, a nieco bardziej precyzyjnie do Milanu – czyli raju makaronu, pizzy i wina, ale dzisiaj nie o tym, bo my na tapetę bierzemy jednego z największych Wymiataczy – zarówno mentalnych jak i sportowych, czyli Zlatana Ibrahimović’a.

Zlatan Ibrahimović to szwedzki piłkarz, uważany za jednego z najlepszych napastników swojego pokolenia. Zaczynał swoją karierę w klubach z Malmö, a następnie grał w takich klubach jak Ajax Amsterdam, Juventus, Inter Mediolan, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain i Manchester United.

Ibrahimović rozpoczął swoją karierę w klubie Malmö FF, gdzie zadebiutował w 1999 roku jako 17-latek.

W 2001 roku przeniósł się do klubu Ajax Amsterdam, gdzie spędził trzy sezony i zdobył dwa tytuły mistrza Holandii. Następnie przeniósł się do Włoch, gdzie grał dla takich klubów jak Juventus i Inter Mediolan. W barwach Interu zdobył trzy tytuły mistrza Włoch i został dwukrotnie najlepszym strzelcem Serii A.

W 2009 roku Ibrahimović podpisał kontrakt z FC Barceloną, gdzie grał przez jeden sezon. Mimo że zdobył z klubem mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Europy, to nie był zadowolony z roli rezerwowego i postanowił odejść. Przeniósł się do Milanu, gdzie spędził kolejne dwa sezony i zdobył kolejne dwa tytuły mistrza Włoch.

W 2012 roku Ibrahimović podpisał kontrakt z Paris Saint-Germain, gdzie grał przez cztery sezony i zdobył cztery tytuły mistrza Francji. Z PSG dotarł również do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016.

W 2016 roku Ibrahimović podpisał kontrakt z Manchesterem United, gdzie grał przez jeden sezon. W barwach United zdobył Puchar Ligi Angielskiej oraz Puchar Anglii.

Następnie Ibrahimović przeniósł się do klubu LA Galaxy w Major League Soccer, gdzie grał przez dwa sezony.

W 2020 roku powrócił do Milanu, gdzie gra do dzisiaj.

Oprócz osiągnięć klubowych, Ibrahimović jest również znany ze swoich występów w reprezentacji Szwecji. Zdobył z nią brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 1999 roku oraz uczestniczył w kilku innych turniejach, w tym na Mistrzostwach Świata w 2002 i 2006 roku oraz na Mistrzostwach Europy w 2004, 2008 i 2012 roku.

Jest również rekordzistą pod względem liczby strzelonych bramek w reprezentacji Szwecji.

W tych wielu klubach szafka z trofeami Zlatana została wypełniona po brzegi. Zdobył 5x tytuł Serie A, 4 tytuły Ligue 1, 1 tytuł Ligi Europy, 2 tytuły Eredivisie, 1 tytuł La Liga i wiele różnych rozgrywek pucharowych. W sumie wygrał 31 ważnych konkursów w całej swojej karierze.

Zlatan Ibrahimović jest znany nie tylko jako piłkarz, ale również jako przedsiębiorca i właściciel kilku firm. Oto niektóre z nich:

A-Z Sportswear: to firma odzieżowa, którą założył wraz z biznespartnerem, Niklasem Bengtssonem. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą ubrań sportowych, a jej asortyment obejmuje koszulki, spodenki, getry i bieliznę termoaktywną.

Zlatan Ibrahimović Parfums: to linia perfum stworzona przez samego Zlatana. Linia składa się z kilku różnych zapachów dla mężczyzn i kobiet.

Bethard: to platforma do zakładów sportowych online, której Ibrahimović jest ambasadorem i udziałowcem.

Vitamin Well: to szwedzka firma zajmująca się produkcją napojów izotonicznych, w której Ibrahimović ma udziały.

Investor AB: to szwedzka firma inwestycyjna, w której Ibrahimović jest również udziałowcem.

Zatem bez przedłużania.

Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta.

Zlatan Ibrahimović.

Tłuszcz / 20%

Białko / 40%

Węglowodany / 40%

Scroll to Top