Mark Wahlberg

MENU WYMIATACZA

Mark Wahlberg

MISTRZ KONSEKWENCJI

Jak utrzymać formę latami?

Wiek

51 lat

Waga

83 - 85 kg

Wzrost

173 cm

Rodzaj treningu

Siłowy / Funkcjonalny / Atletyczny

Jednostki treningowe

10 - 12 tygodniowo

Dieta

Wysokobiałkowa, śródziemnomorska

Wartość netto

400 MLN $

Info ogólne

Aktor
Biznesmen

Mark Wahlberg to amerykański aktor, producent filmowy, przedsiębiorca oraz były raper. Urodził się 5 czerwca 1971 roku w Bostonie, w stanie Massachusetts. Mark Wahlberg jest jednym z dziewięciorga dzieci i dorastał w trudnych warunkach, będąc zaangażowanym w działalność przestępczą w młodym wieku.

W 1990 roku Mark przedstawił się jako Marky Mark i założył Marky Mark and the Funky Bunch. Debiutancki album zespołu, Music for the People (1991), na którym współautorem był brat Donnie, odniósł skromny sukces i przyniósł dwa przeboje, „Good Vibrations” i „Wildside”. W występach i filmach pomocniczych Marky Mark miał skłonność do rozbierania się, a jego budowa ciała zyskała więcej wielbicieli niż jego rapowanie. Został zatrudniony przez firmę projektową Calvin Klein jako model bielizny, a kampania billboardowa, telewizyjna i drukowana przyniosła mu sławę, która przyćmiła jego karierę muzyczną.

Mark Wahlberg (mensider.com)

Jako aktor zyskał popularność dzięki swoim rolom w filmach takich jak „Boogie Nights”, „Trzy krótkie historie”, „Plan ucieczki”, „Patriota”, „Transformers”, „Sztanga i Cash” czy „Ted”.

Mark Wahlberg otrzymał wiele nagród w swojej karierze aktorskiej, w tym:

 • Nagrodę MTV Movie za najlepszą rolę męską w filmie „Boogie Nights” (1998).

 • Nagrodę People’s Choice za ulubioną rolę w filmie „Ted” (2013).

 • Nagrodę National Board of Review za najlepszą rolę męską w filmie „The Fighter” (2010).

 • Nagrodę Critic’s Choice Movie za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „The Departed” (2006).

 • Nagrodę Hollywood Film Award za wybitny wkład aktorski w filmie „The Fighter”.

Oprócz tego, Mark Wahlberg był nominowany do wielu innych nagród, w tym Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „The Departed” (2006). Otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu za rolę w filmie „The Fighter”.

Wahlberg jest także producentem filmowym i telewizyjnym, a jego produkcje obejmują takie hity jak „Entourage”, „The Fighter”, „Lone Survivor” czy „Ballers”. Wahlberg jest również znany z prowadzenia biznesów spoza branży filmowej. W jego dossier znajdziemy:

 • Mark Wahlberg Investment Group: Jest to firma inwestycyjna, którą założył w 2016 roku. Firma inwestuje w różne branże, takie jak media, technologia, żywność i napoje, nieruchomości, zdrowie i wellness.

 • Wahlburgers: Jest to sieć restauracji, którą Wahlberg założył razem ze swoimi braćmi, Donniem i Paulem. Restauracje serwują hamburgery, frytki i inne dania inspirowane kuchnią amerykańską.

 • Performance Inspired: Jest to firma suplementów diety, którą Wahlberg założył w 2016 roku. Firma oferuje suplementy dla sportowców i ludzi, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

 • AquaHydrate: Woda ta jest wzbogacona w elektrolity i jest reklamowana jako „woda dla celebrytów”.

 • F45 Training: Jest to sieć siłowni, której Wahlberg jest właścicielem. Siłownie oferują treningi funkcjonalne i kardio, które mają pomóc ludziom poprawić swoją kondycję fizyczną. Trening F45 opiera się na funkcjonalnym treningu wysokiej intensywności, który ma na celu poprawienie siły, wytrzymałości, gibkości, koordynacji oraz ogólnej kondycji fizycznej.

 • Mark Wahlberg Auto Group to firma z branży motoryzacyjnej, którą założył Mark Wahlberg w 2018 roku. Firma ta prowadzi kilka salonów samochodowych w USA, w tym w Ohio i w Massachusetts. Mark Wahlberg Auto Group specjalizuje się w sprzedaży samochodów nowych i używanych, a w ofercie ma różne modele różnych marek, takich jak Chevrolet, Buick, GMC, Ram, Chrysler i Jeep. Firma jest także autoryzowanym dealerem Chevrolet w Columbus, Ohio.

 • UnrealisticIdeas to z kolei nazwa firmy produkcyjnej założonej przez Marka Wahlberga i Stephena Levinsona w 2018 roku. Firma ta specjalizuje się w produkcji filmów, programów telewizyjnych i treści cyfrowych o różnych gatunkach, w tym dramatach, komediach, thrillerach i reality show. „Instant Family” (2018) – komedia, w której główne role zagrali Mark Wahlberg i Rose Byrne. „Mile 22” (2018) – thriller akcji, w którym wystąpili m.in. Mark Wahlberg i John Malkovich. „Wonderland” (2021) – film kryminalny, którego obsada składała się m.in. z Marka Wahlberga, Chiwetela Ejiofora i Sophie Cookson. Ponadto, firma ta wyprodukowała również wiele programów telewizyjnych, w tym serial dokumentalny „McMillions” oraz reality show „Wahlburgers”, które opowiadało o restauracji Wahlburgers, założonej przez rodzinę Wahlbergów.

 • I jeden z najświeższych projektów, czyli Mark Wahlberg jest jednym z założycieli firmy. Produkuje ona odzież sportową i akcesoria dla ludzi aktywnych fizycznie, z naciskiem na sporty terenowe i outdoorowe. Oferta produktowa obejmuje m.in. koszulki, spodenki, bluzy, kurtki, czapki, buty i torby. Mark Wahlberg jest związany z firmą nie tylko jako współzałożyciel, ale także jako projektant, który tworzy linie odzieżowe dla marki. Jeżeli obserwujecie Instagram Marka, to ostatnio jest bardzo dużo wzmianek o projekcie Municipal.

 • No i oczywiście Mark Wahlberg zainwestował w firmę produkującą tequilę Flecha Azul w 2021 roku, ale nie jest on właścicielem. Mark Wahlberg stworzył brand, który obecnie jest wart 350 milionów dolarów. Poza byciem absolutnym wymiataczem Hollywood i świata biznesu, jest również wymiataczem treningowym – niech świadczy o tym fakt, że znalazł się na okładce „Men’s Health” ponad 10 razy, a swoją sylwetkę utrzymuje w ryzach od lat 90, kiedy pozował jako model dla Calvina Kleina.

Jak sam mówi: „Zawsze lubiłem ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Taki właśnie jestem”. Zatem, Panie i Panowie, bez zbędnego przedłużania, Mark Wahlberg.

Tłuszcz / 30%

Białko / 40%

Węglowodany / 30%

Scroll to Top