Georges St-Pierre

MENU WYMIATACZA

Georges St-Pierre

KLASYCZNY WOJOWNIK

Jak trenuje G.O.A.T?

Wiek

42 lat

Waga

77 kg

Wzrost

178 cm

Rodzaj treningu

Siłowo – wytrzymałościowy, sporty walki

Jednostki treningowe

10-14 tygodniowo

Dieta

Medium Carbs

Wartość netto

30 MLN USD

Info ogólne

G.O.A.T. sportów walki

W dzisiejszym odcinku przenosimy się do Kanady, a dokładniej do Toronto, a jeszcze konkretniej do Tristar Gym. Gościem dzisiejszego odcinka będzie prawdziwy „GOAT” sportów walki, człowiek, który najbardziej wpłynął na moją miłość do MMA, na którego walki zarywałem noce, a akcje oglądałem godzinami – GSP.

GSP, czyli Georges St-Pierre, jest kanadyjskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki (MMA) i jednym z najbardziej utytułowanych w historii tej dyscypliny. Urodził się 19 maja 1981 roku w Saint-Isidore, Quebec, w Kanadzie. St-Pierre jest znany z doskonałych umiejętności technicznych, ogromnego talentu i niezwykłego profesjonalizmu. Kariera Georges’a St-Pierre’a w MMA rozpoczęła się w roku 2002.

Zdobył szybko popularność i uznanie w świecie sportów walki dzięki swojemu wszechstronnemu stylowi i dominacji w klatce. St-Pierre jest znany z doskonałych umiejętności zapasów, precyzyjnych ciosów, silnego ground and pound oraz doskonałego przygotowania kondycyjnego, o którym powiemy więcej w tym materiale.

W 2006 roku St-Pierre zdobył tytuł mistrza wagi średniej organizacji UFC, pokonując Matta Hughesa. Niestety, w następnym roku stracił ten tytuł, przegrywając walkę z Mattem Serrą.

Było to dla niego trudne doświadczenie, ale Georges powrócił z jeszcze większą determinacją i poprawionymi umiejętnościami. W latach 2008-2013 St-Pierre był niekwestionowanym mistrzem wagi półśredniej UFC.

Podczas swojej dominacji w tej dywizji, Georges stoczył wiele znakomitych walk, w tym zwycięskie pojedynki z takimi zawodnikami jak Jon Fitch, Josh Koscheck, Jake Shields czy Carlos Condit. Wykazywał się nie tylko skutecznością w walce wręcz, ale także inteligencją taktyczną i doskonałą strategią. W 2013 roku Georges St-Pierre ogłosił, że rezygnuje z zawodowego MMA. Powodem tej decyzji były zarówno problemy osobiste, jak i brak motywacji do dalszej walki.

Ale długo przed tym, zanim stał się „GSP”, jak znają go miliony jego fanów, był tylko dzieckiem nękanym przez łobuzów. Jednak był też dzieciakiem, który dzięki wieloletniemu uprawianiu sztuk walki wypracował sobie własny sposób na życie. Został czarnym pasem w karate w wieku 12 lat.

Po blisko czterech latach przerwy, w 2017 roku, St-Pierre powrócił do oktagonu i zmierzył się z Michaelem Bispingiem o mistrzostwo wagi średniej. Wygrał ten pojedynek i stał się jedynym zawodnikiem w historii UFC, który zdobył tytuł mistrza w dwóch różnych wagach.

Po zdobyciu mistrzostwa St-Pierre postanowił ponownie zawiesić karierę, tym razem z powodu problemów zdrowotnych, w tym przewlekłego zapalenia jelita.

Mimo że jego powrót do walki był spekulowany, do dnia mojego cutoffu w 2021 roku nie odbył się żaden oficjalny występ GSP w UFC. Georges St-Pierre jest uważany za jednego z najlepszych zawodników MMA wszech czasów.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Georges St-Pierre zaangażował się w różne przedsięwzięcia biznesowe. Jest on właścicielem i założycielem marki odzieżowej „RUSH” oraz „GSP”, które oferują produkty związane z MMA, fitness i sportem. Jego marki oferują odzież, akcesoria i sprzęt sportowy.

Ponadto, St-Pierre jest również aktywny jako aktor i konsultant w branży filmowej. Zagrał w kilku filmach, takich jak „Captain America: The Winter Soldier” i „Kickboxer: Vengeance”. Wykorzystuje również swoje doświadczenie i wiedzę jako konsultant do walki wręcz w filmach i produkcjach telewizyjnych.

Ważnym obszarem działalności biznesowej GSP jest również jego rola jako ambasador sportu i trener. Prowadzi seminaria, warsztaty i szkolenia dla innych zawodników MMA oraz osób zainteresowanych nauką technik walki. Jego wiedza i doświadczenie są cenione w świecie sportów walki.

Georges St-Pierre jest także autorem książki „The Way of the Fight”, w której dzieli się swoimi doświadczeniami i filozofią dotyczącą walki i życia. Książka zdobyła dużą popularność wśród fanów MMA i osób zainteresowanych rozwojem osobistym.

Jego umiejętności, dyscyplina i wola walki przyniosły mu wielkie sukcesy i miejsce w historii sportu. Jego dokonania na arenie międzynarodowej uczyniły go jednym z najbardziej szanowanych i uwielbianych zawodników wśród fanów MMA.

Co więcej, GSP jest jednym z tych atletów, dla których trening jest stylem życia i utrzymuje stare przyzwyczajenia i rutyny nawet po zakończeniu kariery.

Tłuszcz / 33%

Białko / 33%

Węglowodany / 33%

Scroll to Top