Dwayne Johnson – Suplementacja

Numer 3 Suplementacja: czyli to co tygryski lubią najbardziej.

Jeżeli popatrzymy sobie na informacje dostępne o tym, co potencjalnie suplementuje Dwayne Johnson, to nie ma tam absolutnie nic specjalnego.

Jeżeli chodzi o pre workout, to tutaj mamy 2 różne informacje,

Informacje numer jeden to zastosowanie BCAA z kofeiną tak zwanego Optimum Energy, czy to w ogóle film z firmy optimum nutrition, która produkuje takie BCAA z  kofeiną lub AAB speed stack, który już faktycznie wygląda jak taki typowy Amerykański solidny czachojeb.

Bo Mamy tutaj Evodiamine, Dame,  wysokie dawki cytruliny, mamy oczywiście kofeinę , hordeinę , N – metylo tyramine, tyramine, oktoparmine, więc jakby trochę takich rzeczy, które faktycznie bardzo mocno wpływają na pracę układu nerwowego, są mocno pobudzające, są mocno stymulujące.

No i oczywiście podstawowe rzeczy skorelowane z działanie ergogenincznym ,czyli wspomniana wcześniej kofeina czy cytrulina, czy  chociażby  wyciąg z czerwonego buraka, czyli rzeczy, które mają wpływać na funkcjonalność treningu, na wydłużenie czasu, trwania wysiłku fizycznego do maksymalnego zmęczenia.

Mamy tutaj również antyoksydanty.

To jest jakby dosyć ciekawe w kontekście zastosowania Antyoksydantów pre workout.

Ja wielokrotnie zaznaczam, że  jeżeli boimy się, że takie naturalne antyoksydanty wpłyną na to, że zmniejszą adaptację do wysiłku fizycznego, to prawdopodobnie treningi są po prostu za lekkie.

Natomiast też nie widzę sensu stosowania poszczególnych antyoksydantów pre work, więc jakby ten stack jest relatywnie dziwny.

No i oczywiście wysoka zawartość rzeczy, które mocno stymulują układ nerwowy do wykonania z solidnej jednostki treningowej, więc tak jak wspomniałem wcześniej, dosyć mocnym Czachojebem mocno symulacyjnym  

Numer 2 to BCAA  to połączenie 3 Aminokwasów, leucyny, Izoleucyny i Waliny, co generalnie również jest bardzo ciekawe, bo jeżeli popatrzymy sobie na ilość białka, która spożywa The Rock, to BCAA staje się absolutnie zbędne, to jest jak polewanie samochodu wodą w deszczu, czyli zalewanie się ekstra aminokwasami w momencie, kiedy faktycznie tych aminokwasów mamy w swojej diecie bardzo, bardzo dużo.

Jedyny powód, przy którym mógłbym się zastanowić, to fakt, że walina może rywalizować z serotoniną o receptory w mózgu, dzięki czemu może hamować uczucie zmęczenia, ale tak naprawdę to tyle .

Dalej mamy oczywiście WPC, o którym mówiliśmy chociażby w kontekście samego posiłku płynnego, który gdzieś tam Rock spożywa po treningu

Kazeina, czyli jakby również produkt bogato białkowy, który ma nieco dłuższy okres wchłaniania, może zwiększać również coś posiłku.  

Oczywiście olej rybi Omega 3, czyli EPA / DHA jako działanie anty zapalne, jako również wspierający chociażby błony komórkowe, pracę mózgu.

Glukozamina -pewnie jako element wsparcia stawów, czy realnie działa?

No jakby to jest bardzo ciekawe pytanie

Amino Energy to są właśnie te aminkwasy, o których wspomniałem z optimum nutrition

Czyli połączenie BCAA z Kofeiną , również jakby to powiedziałem wcześniej w kontekście BCAA – nie widzę w przypadku stosowania diety, która jest tak bogata w białko i która zawiera tak dużą ilość jakby tych aminokwasów pochodzenia naturalnego, to dodatkowe wrzucanie BCAA dla mnie jest bez sensu.

Dużo lepiej wyglądałoby to w kontekście EAA lub właśnie Whey lub  kazeiny potsworkout

Również znajdziemy tutaj coś takiego, to się ładnie nazywa wellness.

Welness to produkt, który jest przygotowany przez firmę Source Natural i znajdziemy tam między innymi Witaminę a witaminę C witaminy D 3, Wapń cynk, selen, miedź, sód oraz ekstrakty,

Między innymi z adaptgoenów znajdziemy tutaj między innymi extrakty z Imbiru , pau de arco kudzu, eleuthero, czyli Zeń Szeń Syberyjski.

Więc jest to taki produkt, który realnie celuje we wsparcie układu nerwowego, wsparcie układu immunologicznego w element mentalny w regenerację, odpoczynek, działanie antystresowe.

Skład wygląda całkiem fajnie.

Co prawda nie mamy tutaj konkretny standaryzacji na poszczególne składniki aktywne oraz zawartość adaptogenów w danym preparacie jest dosyć mała, ponieważ,  na przykład samego Eleuthero mamy 75 mg, gdzie dawki skuteczne są nieco większe. Również kudzu root – nisko

Natomiast jako takie ogólne szeroko pojęte wsparcie wygląda to całkiem nieźle.

Dawka rekomendowana 6 tabletek dużo, więc to jest taki element wspierający

Dalej jeżeli chodzi o suplementację, mamy oczywiście kreatynę.

Bardzo mnie to cieszy, bo Jestem olbrzymim fanem kreatyny.

Uważam, że jest to jeden z produktów, który powinien być absolutnie stosowany przez wszystkich. Jeżeli nie wiecie dlaczego to wpiszcie sobie w Youtube Marek Fischer – Kreatyna

Wyskoczy, mam bardzo fajny , stary filmik, który mówi o tym, dlaczego kreatyna jest jednym z najważniejszych suplementów .

Oczywiście to, co wspomniałem wcześniej, czyli glutamina, również zastanawia mnie jaki jest cel tej glutaminy.

Jeżeli jakieś elementy budulcowe wspierające realnie budowanie masy mięśniowej bądź samo funkcjonowanie układu Kostno Szkieletowego, to tutaj raczej duży znak zapytania.

Natomiast jeżeli chodzi o wsparcie procesów trawiennych oraz jelit co przy takiej ilości kalorii, przy  takim obciążeniu stresowym przy tym stylu życia może mieć sporo sensu.

To tak – ponieważ glutamina absolutnie jest preferowanym źródłem paliwa dla enterocytów oraz dla limfocytów bardzo mocno wspiera funkcjonowanie układu immunologicznego, również może działać przeciwzapalnie poprzez obniżenie Interleukin 6 czy ten TNF a oraz białka CRP

Również może wpływać na poprawę procesów trawiennych oraz wpieranie  bariery jelitowej poprzez zredukowanie wpływu tych złych rzeczy, czy czynników prozapalnych, które wpływają na funkcjonowanie naszego przewodu pokarmowego.

Więc w tym wypadku może mieć to sporo sensu, bo tak jak mówiliśmy, Rock spożywa między 6 a 8000 kalorii w przypadku budowania masy mięśniowej plus cheat mile, które są no raczej mocno przetworzone i zapijane szklanką tekili z lodem, więc jakby to połączenie jest dosyć obciążające i to by było tyle, jeżeli chodzi o suplementację Rocka, tak jak widać nie jest jakoś mocno imponująca.

Po kimś tak dużym portfelem i po kimś z tak monstrualną sylwetką pewnie spodziewalibyśmy się dużo, dużo więcej.

Natomiast z danych, które są dostępne, wynika, że to by było na tyle,

No i oczywiście zostaje jeszcze ZOA energy, czyli jakby energetyk, którego właścicielem jest Rock, razem ze swoją byłą żoną i Rienzim.

Więc ZOA Energy, która też swoim składem realnie nie jest jakoś baardzo rozbudowanym w składzie znajdziemy:

kofeinę – Oczywiście pochodzenia naturalnego

ekstrakt z zielonej herbaty, sok z aceroli Aminokwasy BCCA, właśnie walina Leucyna i Izoleucyna, również witaminy z grupy B 6, B 12, witamina B2 , C witamina,  kwas Foliowy, odrobina choliny, trochę magnezu, trochę potasu, więc to też nie jest jakoś super  skomplikowany ani rozbudowany skład jeżeli chodzi o taki preworkout

Więc, to tyle.

WERSJA PRO

Dostęp do
Dwayne Johnson'a

( subskrypcja roczna )

97.00 PLN

Dostęp do
wszystkich Wymiataczy

( subskrypcja roczna )

697,00 

Scroll to Top