Dwayne Johnson – Dieta
MENU WYMIATACZA
Dwayne Johnson – Dieta
Zanim zanurzymy się stricte w samo żywienie The Rocka – musimy zwrócić uwagę na dwa ważne zwroty – moja dieta jest nudna.
Jednym z podstawowych elementów, na który zwracam uwagę moim klientom, jest fakt, że nie muszą tworzyć skomplikowanych posiłków – bardzo często opieramy się w swojej diecie na powtarzalnych produktach i nawet nie podążając żadnym schematem, mamy powtarzalne zakupy. Więc powtarzalność posiłków – czy to w skali dnia, czy tygodnia, jest jednym z elementów, który istotnie ułatwia pracę na planie.
Dyscyplina – czy ja muszę mówić coś więcej?
Jak mówi jeden z moich ulubionych cytatów: dyscyplina = wolność.
Żaden plan nie działa dopóki Ty nie działasz.
Lecimy dalej.
„Not to eat to please the tongue, but eat to pleased the body”.
Ten fragment jest również bardzo istotny – nie jem po to, aby zadowolić język, tylko po to, żeby zadowolić organizm.
Przez większość czasu myślimy o jedzeniu w kategoriach kalorii – Rock jednak wielokrotnie zaznacza, że on patrzy (raczej jego trenerzy i kucharze) na makroskładniki i to, z czego się składa dany posiłek – przy jego parametrach wagowo –wzrostowych może to mieć sporo sensu.
Poranna rutyna treningowa Rocka wygląda w ten sposób, że rano wstaje, robi cardio, je posiłek i następnie idzie zrobić sesję siłową – to skomentuję na końcu w swoich uwagach.
Dlatego pierwszy posiłek po cardio składa się z jaj, owsianki, chudego czerwonego mięsa, owoców – egzotyczne, jak papaja (co ciekawe papaja zawiera papainę, która wspiera procesy trawienne) lub borówki – spora dawka antyoksydantów.
Czyli mamy składowe – białko, tłuszcze i węglowodany – z naciskiem na białko i węglowodany – czyli budulec plus paliwo – uzupełnienie glikogenu po cardio oraz świeży zapas paliwa przed dźwiganiem.
Jeżeli Rock nie ma czasu zjeść posiłku to wybiera posiłek półpłynny – co ma dużo więcej sensu jako uzupełnienie paliwa post cardio i prework, który składa się z:
Białka – element budulcowy;
Węglowodanów złożonych – stabilne źródło energii na trening;
Fruktozy – lepsza rekuperacja glikogenu;
Jajka – źródło choliny/tłuszczu/obniżenie indeksu glikemicznego
65-70 g whey isolate protein
1 apple
30 g dextrose powder
30 g electrolyte powder
5 g creatine
Water and ice
Posiłek numer 2 – post work – węgle, białko, warzywa – prostota i klasyczne wykonanie.
Kolacja – białko, warzywa i złożone węglowodany.
W większości wypadków jego posiłki opierają się o bardzo proste wytyczne – węglowodany oraz białko i warzywa. Najczęściej na niskim indeksie glikemicznym oraz węglowodanach, które są łatwe do strawienia – dzięki czemu przy takiej objętości posiłków nie pojawią się nam problemy trawienne. Dodatkowo warzywa, które najczęściej spożywa, również nie są problematyczne w trawieniu – głównie są to zielone liściaste warzywa, które dają solidną dawkę antyoksydantów i kwasu foliowego.