David Goggins – Trening

Ten blok zaczniemy od dwóch cytatów: Pierwszy z nich brzmi: „Ludzkie ciało może wytrzymać i osiągnąć o wiele więcej, niż większość z nas myśli. Wszystko zaczyna się i kończy w umyśle.” Drugi z nich prezentuje się następująco: „Życie zawsze będzie najbardziej wyczerpującym sportem wytrzymałościowym. Kiedy ciężko trenujesz, czujesz dyskomfort, a twój umysł staje się nieczuły. Dzięki temu stajesz się bardziej wszechstronnym zawodnikiem, wyszkolonym, aby znaleźć drogę do przodu bez względu na wszystko.”

Goggins jest absolutnym entuzjastą treningów – ćwiczy codziennie na zwariowanym poziomie, co pokazuje, jaką jest fizjologiczną bestią. Rutyna treningowa Gogginsa wygląda następująco:

– Pobudka o 3.30 – stretching, następnie 2 godziny medytacji. Po medytacji Goggins biega – codziennie pokonuje dystans nie mniejszy niż 12 mil.

– Po porannej przebieżce jest czas na trening siłowy, który trwa od 1,5 do 2 godzin.

– Po porannym treningu siłowym przechodzi do porannych obowiązków.

– Rozciąganie – Goggins spędza około 2-3 godziny dziennie na rozciąganiu. To rozluźnia jego mięśnie i minimalizuje ryzyko kontuzji.

– Dodatkowo 3-4 razy w tygodniu wplata w swój plan treningowy jazdę na rowerze.

Oczywiście, jeżeli spojrzymy na codzienne rutyny treningowe Gogginsa, dla większości z nas ten poziom treningowy jest absolutnie nieosiągalny. Niemniej jednak, możemy wyciągnąć pewne wnioski, które pomogą nam stworzyć własny, efektywny plan treningowy:

– Poranny stretching/yoga – jako element porannego rozruchu, poruszający mięśnie i przygotowujący je do wysiłku fizycznego.

– Następnie praca tlenowa – czyli poranne cardio.

Warto zauważyć, że Goggins nie trenuje siłowo po to, aby być wielkim i silnym, ale aby jego aparat ruchu był w stanie wytrzymać duże obciążenia. Jego głównym celem jest wytrzymałość.

Standardowa rutyna Gogginsa na siłowni obejmuje tylko 5 ćwiczeń, z których każde wykonuje się od 3 do 5 razy. Liczba powtórzeń waha się od 5 do 12. Oto jak wygląda standardowy trening siłowy Gogginsa:

– Martwy ciąg – 3 serie po 10 powtórzeń;

– Podciąganie na drążku – 3 serie po 5 powtórzeń;

– Przysiady – 5 serii po 5 powtórzeń;

– Wykroki – 3 serie po 12 powtórzeń;Pompki – 5 serii po 25 powtórzeń.

Goggins pracuje na dużym ciężarze w tych seriach, niemal do upadku. Ostatnia seria jest wykonywana aż do upadku mięśniowego, kiedy nie jest w stanie już wykonać następnego powtórzenia. Trenuje niemal wszędzie – od treningu tlenowego po trening mieszany i beztlenowy. Codziennie dźwiga ciężary i pokonuje kilometry, biegając lub jeżdżąc na rowerze.

WERSJA PRO

Dostęp do
Davida Goggins'a

( subskrypcja roczna )

97.00 PLN

Dostęp do
wszystkich Wymiataczy

( subskrypcja roczna )

697,00 

Scroll to Top