Dana White

MENU WYMIATACZA

Dana White

REKIN BIZNESU

Jak szybko poprawić swoje zdrowie?

Wiek

53 lata

Waga

93 kg

Wzrost

180 cm

Rodzaj treningu

Siłowy / Boks / Cardio

Jednostki treningowe

5 – 8 tygodniowo

Dieta

Keto / Intermitent Fasting

Wartość netto

500 MLN $

Info ogólne

Szef UFC
Biznesmen

Zostając w klimacie Amerykańskiego snu, przenosimy się z Hollywood do Las Vegas – czyli tym razem nie odbywamy olbrzymiej drogi i wchodzimy w świat krwawego biznesu sportów walki, a tym razem gościmy w naszym programie nikogo innego jak wielkiego Bossa UFC – czyli Dana White.

Dana White jest amerykańskim biznesmenem i prezydentem organizacji Ultimate Fighting Championship (UFC), jednej z największych organizacji sportów walki na świecie.

White ukończył szkołę średnią w Las Vegas i rozpoczął pracę w branży kasynowej. Później zajął się organizacją walk i został menadżerem takich zawodników jak Tito Ortiz i Chuck Liddell.

W 2001 roku, razem z braćmi Lorenzo i Frankiem Fertittą, zakupił organizację UFC za 2 miliony dolarów. Od tamtej pory White pełni funkcję prezydenta UFC i jest odpowiedzialny za rozwój tej organizacji oraz promocję sportów walki na całym świecie.

Pod jego przywództwem UFC stało się jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, z milionami fanów i transmisjami telewizyjnymi w ponad 160 krajach.

Wraz z rozwojem organizacji, White rozszerzył swoje interesy biznesowe, m.in. poprzez założenie wraz z Fertittą firmy Zuffa, LLC, która zajmuje się produkcją i dystrybucją treści związanych z MMA.

Dana stworzyła The Ultimate Fighter w 2005 roku, reality show, w którym kandydaci walczyli o 6-cyfrowy kontrakt z UFC. Dostał program w Spike TV, a sukces The Ultimate Fighter doprowadził do boomu popularności MMA.

Pod rządami Dana UFC wykupiło swoich konkurentów, takich jak Strikeforce (w 2011), Pride FC (w 2007) i World Extreme Cagefighting (w 2010), aby zwiększyć dominację UFC i zdobyć talenty awansów.

Dana dodatkowo legitymizował ten sport, podpisując umowę na transmisję z Fox w 2011 roku i podpisując oficjalną umowę sponsoringu sprzętu z firmą Reebok w 2014 roku.

Jego decyzja o kontynuowaniu wydarzeń UFC podczas blokady związanego z pandemią COVID w 2020 roku pomogła przyciągnąć więcej uwagi do sportu i zwiększyła grono fanów UFC.

White przekształcił UFC z firmy pozbawionej gotówki na początku 2000 roku w wielomiliardową organizację MMA w 2020 roku.

White jest uważany za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych ludzi w świecie sportów walki. Pod jego przywództwem UFC stało się jednym z największych i najbardziej wpływowych organizacji sportów walki na świecie, a sporty walki w ogóle stały się bardziej popularne i szanowane na całym świecie.

Ponadto, White jest również inwestorem w branży hazardowej i posiada udziały w kilku kasynach w Las Vegas. Ponadto, wraz z Fertittą, był właścicielem zespołu piłkarskiego UFC Las Vegas Lights FC, występującego w USL Championship.

W jego dossier biznesowym znajdziemy:

  • Ultimate Fighting Championship (UFC) – organizacja sportów walki, której jest prezydentem i udziałowcem.

  • Zuffa, LLC – firma założona przez White’a i braci Fertittów, zajmująca się produkcją i dystrybucją treści związanych z MMA.

  • Professional Fighters League (PFL) – organizacja sportów walki, w której White posiada mniejszościowe udziały.

  • Mayweather vs. McGregor – White był jednym z promotorów tej walki bokserskiej, która odbyła się w 2017 roku.

  • Dana White’s Tuesday Night Contender Series – program telewizyjny produkcji UFC, w którym White pełni funkcję prowadzącego.

  • Las Vegas Lights FC – klub piłkarski, którego był współwłaścicielem z braćmi Fertittą.

  • Dana White’s Contender Series Brazil – program telewizyjny produkowany przez UFC, w którym White pełni rolę prowadzącego.

  • Dana White’s Contender Series Asia – program telewizyjny produkowany przez UFC, w którym White pełni rolę prowadzącego.

  • Dana White’s Contender Series Europe – program telewizyjny produkowany przez UFC, w którym White pełni rolę prowadzącego.

White angażuje się również w działalność charytatywną i przyczynia się do różnych inicjatyw na rzecz społeczeństwa. W 2020 roku, w związku z pandemią COVID-19, White przekazał 1 milion dolarów na cele charytatywne w Nevadzie.

Dana White zbudował imperium finansowe warte 500 milionów dolarów i jest uważany za jednego z największych wymiataczy w świecie sportów walki, chociaż nigdy nie walczył w oktagonie.

Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta – Big Boss Dana White.

Tłuszcz / 50%

Białko / 35%

Węglowodany / 15%

Scroll to Top