Dan Bilzerian – Dieta

Zaczynamy cytatem – „I think it’s very important to be fit. You only get one body so you gotta take care of it the best you can.”

Dan Bilzerian traktuje bycie w formie bardzo poważnie i podchodzi do swojej diety niemal z religijnym oddaniem i bardzo dba o jakość tego, co je, jak sam mówi o swojej diecie „jest ona bardzo restrykcyjna „

W szybkim skrócie jak wygląda dieta Bilzeriana:

Okay, zatem rozłóżmy ten model na czynniki pierwsze:

  1. Dan spożywa od 5 do 7 posiłków dziennie w zależności od ilości treningów danego dnia

  2. W każdym posiłku stara się dostarczać od 25 do 30g białka– co daje między 150 a 210g białka dziennie

Białko – jak w przypadku każdego poprzedniego wymiatacza, widzimy, że dieta Bilzeriana jest zasobna w białko, czyli jeden z najważniejszych makroskładników dla Twojego ciała i Twojej sylwetki – białko to odpowiednia sytość, białko to regeneracja, białko to utrzymanie masy mięśniowej.

Bilzerian celuje głównie w produkty o wysokiej zawartości białka oraz niewielkim udziale tłuszczów – w tym wypadku mamy drób lub chudą wołowinę.

  1. Bilzerian opiera swoją dietę o węglowodany o niskim indeksie glikemicznym – podobnie jak The Rock czy Wahlberg, bazując na produktach niskoprzetworzonych i łatwostrawnych – widzimy tutaj pieczone ziemniaki, bataty lub biały ryż.

Ale, uwaga tutaj cytat!

“Also, unlessit’s post-workout I have carbs that are low on the glycemic index too.”

Czyli w sytuacji, kiedy spożywa węglowodany po treningach celuje w wysoki indeks glikemiczny, co ma sporo sensu z perspektywy uzupełnienia glikogenu.

  1. W każdym posiłku celuje w porcje warzyw

  2. Ze względu na fakt, że Dan przeszedł już dwa zawały, to w jego diecie dominują kwasy NNKT, czyli oliwa z oliwek, awokado, tłuste ryby, jaja – co ciekawe, badania na temat spożycia jaj i ich wpływu na rozwój ryzyka epizodów sercowo naczyniowych od lat pokazują różne wyniki, natomiast dosyć szeroka analiza wykazała, że spożywanie trzech jaj dziennie przez 12 tygodni nie zwiększało ryzyka chorób sercowo-naczyniowych u osób z zespołem metabolicznym, jeżeli dorzucimy do tego ruch, obecność warzyw oraz innych antyoksydantów, to wydaje się, że mamy bardzo bezpieczny schemat pracy.

Model żywieniowy Bilzeriana jest bardzo zbliżony do modelu Rocka czy Wahlberga, gdzie widzimy pracę na wysokiej ilości białka, eliminacji produktów przetworzonych, podaży tłuszczów nnkt oraz łatwostrawnych węglowodanów o niskim indeksie glkemicznym.

Bilzerian wielokrotnie zaznacza, że nie ma dla niego nic lepszego niż „ trzymanie się swojego schematu żywieniowego i dźwiganie żelastwa” i zdecydowanie fakt, że ma 3 szefów kuchni, który pracują dla niego na pełen etat, zdecydowanie ułatwia to zadanie – nawet w podróży.

WERSJA PRO

Dostęp do
Dana Bilzerian'a

( subskrypcja roczna )

97.00 PLN

Dostęp do
wszystkich Wymiataczy

( subskrypcja roczna )

697,00 

Scroll to Top