Conor McGregor – Rutyny

Po walce z Dustinem Porirem, elementy regeneracyjne stały się dla McGregora bardzo istotne, jak sam wspomina:

„Naprawdę zacząłem skupiać się na swoim zdrowiu” – mówi McGregor, który wcześniej wspomniał, że inspirował się LeBronem Jamesem i inwestował w dbanie o swoje ciało poza siłownią. „Wszyscy ciężko trenują i dobrze się odżywiają, ale co z regeneracją?”

Co ciekawe, LeBron wydaje rocznie około 1,5 miliona dolarów na dbanie o swój trening, dietę i regenerację.

Wśród rutyn regeneracyjnych McGregora znajdziemy:

  1. Zimne kąpiele – szczególnie jako wsparcie regeneracji po treningowej;

  2. Zastosowanie nogawek kompresyjnych

  3. Do rutyn regeneracyjnych śmiało możemy dorzucić trening movement

  4. Praca z fizjo/masaże

Jeżeli chodzi o poranki: Zaczyna dzień od wody i strechingu; tutaj mamy podobieństwo do Rogana – który również bilansuje płyny zaraz po wstaniu, to jedna z rutyn, która ma naprawdę sporo sensu i jest bardzo łatwa do zastosowania. Wstajesz – szklanka wody i odrobina elektrolitów, a następnie lekki poranny rozruch. Swoim zawodnikom bardzo często wrzucam w pierwszej części dnia lekką yogę – np. powitanie słońca lub targetowaną yogę, np.: for BJJ. Yoga może być bardzo dobrym narzędziem dla sportowców walki.

Natomiast jeżeli chodzi o wieczory: Conor McGregor wspomina w wywiadach, że dąży do co najmniej 7-8 godzin snu każdej nocy i podkreśla znaczenie odpoczynku i regeneracji dla wyników sportowych.

McGregor wspomina również o stosowaniu technik relaksacyjnych, takich jak medytacja i wizualizacja, aby pomóc mu zasnąć i uzyskać wysokiej jakości odpoczynek.

WERSJA PRO

Dostęp do
Conora McGregor'a

( subskrypcja roczna )

97.00 PLN

Dostęp do
wszystkich Wymiataczy

( subskrypcja roczna )

697,00 

Scroll to Top